Hizmetlerimiz ve merak ettikleriniz hakkında 0282 650 30 38 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir veya iletişim sayfamızdaki formunu doldurup size dönmemizi sağlıyabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyonu öncelikle tanımlamak gerekirse, fabrika, ev, villa ve çelik toplu konutlar benzeri inşaa edilen yapılarda yapıyı taşıyan tüm iskeletin çelik olarak kullanılması şeklinde tanımlanabilir. Doğal afetlerde, öncelikle deprem riski içindeki bölgelerde çelik konstrüksiyon, güçlendirme çalışmaları önemli ve gittikçe hız kazanmaktadır. Nerelerde Kullanılır ? Kullanım alanları olarak sanayi alanında, çelik fabrika inşaatları, spor tesisleri,villa, çelik toplu konutlar ve depolama yapılan yerler başlıca olmak üzere daha birçok mekanda çelik konstrüksiyon kullanılmaktadır.

Devamı

Havalandırma Sistemi

Havalandırma Sistemlerini kısaca açıklamak istersek, çalışılan kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı havalandırma yöntemleriyle, çeşitli havalandırma araçlar kullanarak içerideki kirli havayı dışarıya, dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemine havalandırma deriz. Kapalı ortamda istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak sadece doğru ölçümlerle, iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir. Çalışılan ortamda kaynak dumanı, toz, koku vb. hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın havalandırılması kesinlikle şarttır.

Devamı

Makine imalat Sanayii

Makine imalatı, kapsadığı sektörler ve ürün grupları açısından, diğer sektörlere kıyasla, oldukça zengin bir profile sahip. Bunun başlıca nedeni, neredeyse tüm imalat sektörlerinin, temel üretim araçlarını, makine sanayiinden tedarik ediyor olmaları. İlgili AB ve Türk mevzuatı doğrultusunda,“makine” ifadesini, insan veya hayvan gücü dışında bir tahrik sistemi ile donatılan veya donatılması amaçlanan; en az biri hareketli olacak şekilde spesifik bir uygulama için bir araya getirilen, birbirine bağlı parça veya bileşenlerden oluşan takımlar şeklinde tanımlamak mümkün.

Devamı

Yalıtım Sistemleri

Kanal izolasyonu, kazan veya tank izolasyon herhangi bir yalıtım ( taş yünü , cam yünü vb. ) malzemeler kullanılarak, ortamdan dışarı olan enerji akışının indirgenmesidir. Isı akışını indirgemek için, ısıl (termal) yalıtkanlar. Bir malzeme her anlamda yalıtkan olmayabilir. Isı, doğal olarak yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru akar ve direncin en az olduğu yol boyunca en fazla ısı akışı oluşur. Yüksek sıcaklık bölgesinin yanından, düşük sıcaklık bölgesine bir sıcaklık gradyeni oluşur. Yalıtım, sıcaklık gradyeni içinden olan ısı akışını düşürerek, sıcaklık gradyenini korur.

Devamı